Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zombie

25. 2. 2013

 

 
Zombie.png
Zombie je nepřátelský mob, který se vzhledově podobá hráči, měří 2 bloky na výšku, 1 blok na šířku a 0,25 bloku na tloušťku. Zombie se spawnuje ve slabě nebo vůbec osvětlených prostorách a útočí na hráče tak, že se k němu pomalu přiblíží a zraní ho dotekem. Stejně jako kostlivci se zombie vznítí na slunečním světle.

Vesničané jsou v noci neustále pod útokem zombie, k jejich ochraně jim slouží Železný golem.

 Vzhled

Zombie má zelenou kůži, prázdné černé oči a stejné oblečení jako hráč/lidé.

 Smrt

Když je zombie zabit, vypadne z něj 0-2 kusů zkaženého masa, které je možné jíst, ale je 80% šance, že se hráč otráví. Zkažené maso může být bezpečně použito k léčení a ochočení psů bez rizika jejich otravy.
 

Před verzí Beta 1.8 padalo ze zombie 0-2 pírek.

Od snapshotu 12w06a je určitá šance, že po smrti zombie vypadne železná přilba, lopata, meč, nebo železný ingot. Tyto "vzácné" předměty mohou vypadnout pouze když je zombie usmrcena hráčem.
V následujícím snapshotu 12w07a se šance na získání vzácného předmětu snížila.

 Chování

 
Zombie vylézající z jeskyně.

Zombie sténá, když bezcílně bloudí a vrčí, když je zraněna nebo útočí. Zombie se spawnují ve skupinách po 2-6 a pronásledují hráče na první pohled. Až do snapshotu 12w02a se nepokoušely vyhýbat překážkám, včetně strmých útesů a jednoduše se snažily přeskočit vše, co jim stálo v cestě. Jejich inteligence byla vylepšena po snapshotu 12w02a, pomáhá jim lépe se orientovat a vyhýbat překážkám. Na rozdíl od kostlivců se zombie nepokouší vyhýbat útokům a stále pronásleduje hráče i když přejde do protiútoku.

Za svítání, když je Slunce 15 nebo více stupňů nad zemí, se zombie, pokud je vystavena přímému slunci, vznítí. Nicméně pokud se dotýká vody, nevzplane a v okamžiku, kdy se jí přestane dotýkat, je opět vystavena účinkům přímého slunečního záření. Dostatečný stín ochrání zombie před sluncem stejně, jako kdyby pršelo. Od snapshotu 12w03a se zombie a kostlivci pokouší najít úkryt před sluncem pod stromy, v jeskyních nebo skočí do vody, aby se zachránili před uhořením.

Od snapshotu 12w06a se zombie pokouší rozbít dveře neustálým bušením. Na těžkou nebo hardcore obtížnost mohou zombie rozbít dřevěné dveře. Železné dveře jsou vždy před útoky zombie v bezpečí. Zombie útočí na vesničany, pokud jsou v rozsahu 16 bloků kolem zombie, od pohledu a ignorují nebezpečí přímého slunečního světla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

FotoalbumArchiv

Kalendář
<< duben / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 11286
Měsíc: 170
Den: 11